8. dets 2014

Portugal ja Pension

Tere!

olen Regina ja olen pikalt vaikinud. Või peaksin ütlema, et olen eelpensionil blogija...
Asi on lihtne - ma tõesti ei taha kirjutada sellest, et hetkel on klimaatilised takistused ajanud mu pea täis rahulolematust ja füüsilist lodevust. Trepikõnd ja kepikõnd näivad ekstreemspordina. Ei räägi sellest, et selles hallis, niiskes, külmas vines pole ei vee- ega ka suusamõnusid. Mitte mingeid mõnusid peale aknaklaaside kraapimise ja pideva kojamehe vehklemise vahtimise. Teate seda isegi. Vältab kõikse ebasümpaatsem, spordivaenulikum aeg. On kas riigi- või lausa planeedivahetusaeg.

Et seda aega üle elada, tuleb unistada ja meenutada. Unistan peatsest surfist Filipiinidel (mille just eile laastas supertaifuun...) ning meenutan östrogeenirikast Portugali reisi.
Portugal, nagu selle blogi järgijad teavad, on minu lemmikriik Euroopas. Möödunud reis kinnitas minu eluloo "seinale" veel teisegi mõtte - veeta pensionipõlv (kui sellise kõrge eani üldse peaksin välja venitama) Portugalis, Odeicexes. Surfates, kala püüdes, rattaga sõites ja elulooraamatut kirjutades. Või noh, kala võib keegi teine püüda ja raamatu kirjutamise asemel üritan ilmselt hoopis luubiga tablettide manustamismanuaali lugeda.

Septembris aset leidnud Chicade reisile smuugeldasime kaasa ka kirjalemb Tiina ja spordilemb Marika ning üheskoos avastasime Lõuna-Portugali randu ning lainesurfi - meie kõigi jaoks uut spordiala.

Kiire kokkuvõte surfireisist (säästmaks teie väärtuslikku aega selle näruse ilma jaoks):
6 naist
12 päeva Lagoses ehk gran turismo
1 tõeline surfipäev (vanade semude juures Martinhalis)
1 traumapunkti külastus, toidukile ja MacGyver
5 lainesurfipäeva Odeicexes (ning naistekoor "Oooo Ricardo!")
lihasvalu, sinikad
päike
hoovus ja loovus
3 päeva 3D action filmi - Ricardo päästab turskete turistide elusid
mitmeid liitreid Portugali veini ja kilosid kalmaare
naisi täis tuubitud kaubik üüberkitsastel tänavatel
viigimarjaussid ja rose pipar
Saarm`ide kiirvisiit
Tarifa wind up-date every day

Aga nüüd mõned pildid, et saaksite halli päeva väheke värve...Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar