28. juuni 2013

KKK - krambid, kämmid ja krabid

Episood 1: KRAMBID
on olnud täiesti ulmelised surfipäevad täis pause ja igapäevast rassimist peamiselt Püünsi-Kräsuli-kiirteel ja Saaremaa salalahes . Edel-lääs andis ülemöödunud nädala lõpul häid surfivõimalusi. Esimest korda alanud hooajal sai vette ka minu 77ne Freewave ning 4-ne ja 5-ne puri.  Kui 4-sega sõitmiseks peab tuul äärmiselt paslik olema, et see ei vedrutaks, rapsiks ja paneks laua liikuma, siis 5sega koos laulab minu veivikas duetti ja kuvab "dental work`i".  Seda duetti lauldes kannatasid aga kõige rohkem jalad, mis pööraselt valusalt krampi kiskusid ning sõidumõnu hävitasid. Võtsin eelmisel aastal veivikalt teise tagumise aasa ära, arvates et see on väga "ädväändsd" lähenemine, aga keeran puuduva aasa kohe tagasi. Selline aasapaigutus ei sobi ilmselt "slalli asendis" sõitjale.

Aastatega on üht-teist muutunud. Näiteks nõudmised kiirusele on kasvanud. Kui veel eelmisel hooajal näis mulle freekas "kiire" laud, siis nüüd tunnen kiirusest puudust. Ei tea, kas veivikale tehakse ka kiireid uimesid? Kui tehakse, oleks sellist tarvis. Või peaks väikese slallika muretsema hoopis? Kes küll ütleks, mis õige oleks?! Kes aitaks ullikest?


Episood 2: KÄMMID
"Guess who`s back? My Daytona 7,8 is back!"
Ma olen nii rõõmus, et Helle leidis läbi juhuse üles Olegi, kes omakorda leidis enese eest läbi juhuse minu ammusurnud Daytona (juba kolmandat korda) ja ütles, et sellega saab peale reparatuure sõita (läbi juhuse) kindlasti hooaja lõpuni. Kes veel ei tea, siis Oleg parandab purjeid Kopli töökojas ja seda ilmselt mitte läbi juhuse.

Juhustest küll.

Daytona kämmid pressisin masti külge eile õhtul Püünsis. Just siis kui kõik teised pakkisid oma maist vara sõidukitesse ja asutasid endid teele tulin mina - ähmi täis ja endast väljas, sest olin taaskord hiljaks jäänud. Kehva kaotajana tuulemängudes, otsustasin ma siiski oma suurimad kamad vette viia ja teha imet. Imeda tuul välja sealt, kus seda enam ei ole. Imesingi! 10 minutit tik-tak ja siis avanesid pilverümbad ning tuul pressis neist läbi. Kohati tõmbas isegi veidi liiga teravaks ja tahtsin väiksemat lehvikut näppu. Ehk siis suured purjed võivad ka hirmsad olla. Vot milline elutarkus purjede näitel - liiga vähe pole hea ja liiga palju pole ka hea. Siit johtub, et kõikse parem siin elus on ikka see keskmine. Keskmine mõõt, keskmine elu, keskmine töö, keskmine mees, keskmised hobid, keskmised hoiakud, keskmised purjed. On ka halbu erandeid heade keskmiste seas - poliitika, sissetulek ja sõrmed.


Episood 3: KRABID
Vägevale surfipäevale paneb punkti oivaline "EST 755 avokaadosalat" (portsust saab söönuks 3 surfarit):
3 avokaadot (küps!)
1 suur karp kodujuustu
1 suur pakk Vici krabipulki/makrat.
1 laimi mahl.
soola-pipart.
kahvel-nuga-taldrik-surfisõbrad laua ääres

Lõika avokaado seibideks, piserda peale laimimahl. Lisa tükeldatud makra ja kõige peale kodujuust, mille kaunistamiseks kasuta soola ja pipart. Viib keele alla, ausalt!  Kõrvale on hea rüübe valkjas vein ja tundide viisi surfiteemadel lobisemist.

Head (üle keskmise) söögiisu!

2 kommentaari:

  1. Kiirus tuleb stabiilsusest ja fikseeritud (kontrollitud) asendist. Elavate wave laudadega on keerulisem võtta/hoida sellist jäika asendit, kust kiirus hakkab tekkima. Need kipuvad kohe igat lainet võtma, milleks nad ka mõeldud on. Neid saab rahulikemaks tuunida sirgema profiiliga uimega, näiteks sinu lauale sobiva powerbox slalliuimedega (Surfhouse, Exremespordi poodides peaks neid leiduma), mis on mõeldud otsemaks sõitmiseks. Rekordkiirusi taga ajades, võiks väiksema slallika peale mõelda ja kindlasti siis ka juba väiksema slallipurje peale a´la 5,5 m2, millel on suurem tuuleulatus ja lihtsam kontroll muutuvas tuules ning kiiruse kasvades jne. Meelis111

    VastaKustuta
  2. Suur tänu nóuannete eest, Meelis! Mulle tundus ka, et minu sóiduasend ei ole lauale meeltmööda. Esiti proovin siis uimevahetust ja kui sellest väheks jääb on tóesti vaja uut väikest slallikat. Seda ma kartsingi :) Süües kasvab isu ja surfar juba nälgas olla ei saa. Poodi.

    VastaKustuta