9. jaan 2009

El Medano

Team Chica külastas 26. 12.08-02.01.09 Hispaania kuurort-saarekest Tenerifet, kus tegime lähemalt tutvust El Medano surfispotiga.


Tenerife, 5 minutiga El Médanos
Tenerifel surfamise võimalustest ei ole tänaseks kuigi head ülevaadet. Räägitakse küll El Médanos asuvast surfirannakesest, ent seda pigem kite-surfi võtmes. Võtsime enda kanda vastutuse surf Tenerife stiilis ära proovida.

El Médano asub 5 minutilise autosõidu kaugusel Tenerife lennujaamast ning otse sealse surfikeskuse kõrval on tagasihoidlik hotellgi olemas. Seega - lennukist maha, taksosse ja oletegi kohal!

Kuigi enamuse ajast elasime me hoopis 60km eemal asuvas turistide linnakus, veetsime me ühe öö ka otse surfimeka keskel. Valisime ööbimiseks tagasihoidliku „häärberi“ mille 80 € majutuskulu jagasime kenasti kolme peale ära: mina, Tiina ja prussakas. Vaatamata koduloomadele oli tegemist üsna surfisõbraliku hotelliga – toad olid nii suured, et sinna võinuks mahutada sadu formula laudu. Kõige krooniks loomulikult vaade hommikusöögilauast surfirannale!

Varustust pakub kohalikus rannas sakslastele kuuluv Surf Centre Paya Sur. Kõrvutades Tarifa ja Tenerife laenutuste tegevuspõhimõtteid tuleb tunnistada, et sellele klubile väärilist vastast ei ole. Erakordne süsteemsus, veatu teenindus, mõistlik hinnapoliitika ja põhjalik ohutusalane koolitus. Pidasime endid edasijõudnuiks, kes suudavad laua vajadusel ümber keerata ja kaldale tagasi purjetada, aga saklased...need panid meile kõigepealt alla uimeta laua ning palusid laavakiviklibusel pinnal presenteerida pautimist ja trapetsisse haakimist. Pärast mõningaid piinlikke katsetusi lubati neiud vette. Aga unistatagu väikesest lauast! Meie esimesed lauad oli 160liitrised juhitamatud alused. Ukerdamise vahel tabasin end mõttelt, et mil moel ma algajana surfile üldse truuks jäin?! Kui olime sakslastele teistkordselt kinnitanud, et suudame vees hakkama saada, avati meile kuldvõtmekesega laua-kuur, kust saime endile valida sobilikuma laua. Rendile antakse Naishi varustust ning pean tunnistama, et tegu on äärmiselt mõnusate sõidukitega! Sujuvad ning kiiresti glisseeruvad lauad pakkusid veidi teistsugusemat surfikogemust.

Tundub, et El Médano tuuled puhuvad vastavalt lennugraafikule, sest meie saabumise eel olevat olnud nädal aega tuuletust, ning meie lahkumise järel tulevat järgmine tuuletu nädal. Seega – loota, et Tenerifel on alati tuul, ei ole mõistlik. Ent kui puhub, siis korralikult ja pagideta.
Ainus, mis ebamugavust tekitas oli väga rangelt piiritletud surfiala. Väideti lausa, et kui teatud piire ületada, ähvardab surfarit sõidukeeld. Seega pika triibu sõitjatel ei ole Médano rannast just väga lõbus sõita. Küll aga on seal lõbus jibe`i ja veestarti õppida. Siin kohal tuleb jälle sakslastest rääkida. Nad on ka veatud veestardi õpetajada. Tiina sai 10 minutiga veestardi selgeks ning seda väga lihtsa triki abil. Veest keha välja toomiseks soovitasid sakslased põlve suudelda! Ja see imelihtne trikk tõepoolset töötas!

Lisaks põlvi suudlevatele surfaritele on Tenerifel ka palju muud vaadata. Saare igas ilmakaares on ilusaid randu, veeparke, banaaniistandusi. El Teide vulkaan oma lumise tipuga paneb iga turisti imetlusest ahhetama. Kusjuures – ahhetama paneb ka surfirannast 10km kaugusel asuv Los Abrigose kalarestoran, kus on Hispaania parimad kalaroad. Seega – juhul kui satute Tenerifele sellel lennunädalal, kus tuult ei ole, ei pea te igavuse ja nälja tõttu kannatama.

Lisame ka mõned pildid Tenerifest ja Eesti plixides seiklusest.

Ajalootund: Tiina (ülemisel pildil), Regina (alumisel pildil) ja gigandid

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar