8. okt 2012

Lõpp

postitas: Regina


... Kонец фильмa!

Chicade (vähemasti minu ja Helle) selleaastane surfi-film on kui mitte Kuldset Palmioksa väärt, siis Oscarit küll. On olnud väga elamusterohke, aeroobne ja tulemuslik surfiaasta, mille võib nüüd metallist mälestustekarpi panna justkui vana väärtfilmi.

Pühapäev kinnitas, et surfiaasta on selleks korraks läbi. See lõpp oli elegantne! Mitte üksnes tuuleolude tõttu, või seikluste ja vigastuste tõttu, mis need viimased päevad vee peal kaasa tõid. Lõpu tegi oivaliseks meie oma armastatud ilmataat, kes saatis kamaluga vett, rahet, päikest ja (topelt) vikerkaari selleks imeliseks viimaseks päevaks.

Nii nagu laupäeval, olime ka pühapäeval "oma-küla-rahvaga" esimestena Püünsis.
Püünsi oli justkui antonüümide vabrik: tuuline-tuuletu, pilves-pilvitu, vihmane-selge...
Edela-läänetuul pagitas nagu pöörane, kord 8m/sek ja siis 15 m/sek. Päike vaheldus sünkjate vihmapilvede ja rahega. Aga kes sellest hoolis - ei keegi. Ilmselt teadsid peale meie veel teisedki, et see on viimane tõeliselt nauditav kord sel hooajal.


Purjevalikul lähtusime põhimõttes - võtame selle mis on. Ehk siis 5m2 pideva tagaliigi trimmimisega.
Lauaks 77l Freewave, Hellel 80 l ... ka wave.

Chop oli korralik, Aegna all kõrgemad siledate vahedega lainekünkad. Ma lihtsalt vuhisesin Püünsi-Aegna kiirteel. Ei vihtunud sel korral jibe teha (need vastikud surfisussid jäävad aasadesse kinni nagu  iminapad). Tundsin puhast rõõmu triibutamisest ja veestartidest ning külg-külje kõrval sõitmisest Helle, Helkini ja Urmasega.

Kohati oli tuul ikka nii kõva, et puri rapsis nagu palderjanilaksust püherdav kass. Ent kiirused, mis lauast välja pressisin, olid juba üsna muljetavaldavad. Helkingi imestas, mis moodi ma wave`i lauaga tema slallikal sabas püsisin. See tunnetus, et oled laua-purjega üks "püha kolmnurk" on nii võimas. Ja kui see kolmnurk on moodustunud, siis kasvavad kiirused. Vähemasti minule tundub nii.

2 surfipäeva järel olime kui laibad. Sõrmeotsad valged, kehatemperatuur alamõõdus, muhk otsmikul, seljalihase vigastus, lõhkine puri, päästeoperatsioon... Aitab küll!
Nii lohistasime surfiasjad talvekotta, kütsime sauna kuumaks ja täitsime klaasid. Väärikas lõpp.

***

Kui keegi peaks koostama surfisõnastiku ja enim kasutatavate fraaside edetabeli, siis ma arvan, et esimese koha saaks lause: "Jube mõnus oli". Selle sama lausega võtan ma kokku meie viimase surfipäeva Püünsis ja 2012 surfiaasta tervikuna.
Jube mõnus oli!
Ja aitäh kõigile, kes sel surfaastal meile seltskonda pakkusid, õpetusi jagasid ja kaaslasteks vee peal olid! Teie tegite meie surfi-filmi väärtfilmiks!


Adios 2012!
Adois, surfistas!

2 kommentaari:

  1. Regina, Sul on väga lahedad postitused- alati loen huviga. Kahju, et sel aastal ise Püünsisse ei jõudnud- kuigi plaanis oli mitmel korral. Järgmisel hooajal võiks "naisjõud" ühendada :)ja koos surfiõhtuid plaanida. Aga pole hullu- suusahooaeg on ukse ees- ja minu kodu suusaraja kõrval, olete oodatud.

    VastaKustuta
  2. Lii, aitäh ilusate sõnade eest. Loomulikult tuleb ühissurfe teha! Piritalt Püünsisse ja vastupidi :) Kui sel hooajal enam imet ei juhtu (soe vesi, päike ja soe tuul), siis teeme seda järgmisel surfi-seasonil. Aga kes teab, äkki hoopis jõulude ajal kusagil palmidest ääristatud rannal?!
    Suusahooaeg on ukse ees ja seda pakkumist ei saa küll kasutamata jätta. Võtame plaani, muidugi! Näeme!!!

    VastaKustuta